Uroczystość wręczenia Orderu Serce Dziecka

utworzone przez | cze 21, 2026 | Wydarzenia

20 czerwca 2026 roku w Parafii św. Jerzego w Cieszynie odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia Orderów „Serce Dziecka”, organizowana z myślą o dzieciach chorych i z niepełnosprawnościami. Wydarzenie zgromadziło licznych gości, rodziny oraz osoby zaangażowane w pomoc najmłodszym.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą. We wspólnej modlitwie uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych i państwowych, parlamentarzyści oraz zaproszeni goście.

Najważniejszym momentem spotkania było wręczenie Orderów „Serce Dziecka” – wyróżnień będących wyrazem uznania dla niezwykłej odwagi, wytrwałości i codziennej walki dzieci z chorobą oraz przeciwnościami losu. Była to wzruszająca chwila pełna radości, wdzięczności i serdecznych emocji.

Po zakończeniu liturgii uczestnicy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek. Tego samego dnia Fundacja św. Elżbiety Węgierskiej w Cieszynie zorganizowała także rodzinny festyn na terenie klasztoru Sióstr Elżbietanek. Na uczestników czekały liczne atrakcje, występy artystyczne, zabawy integracyjne, loteria fantowa oraz strefa gastronomiczna.

Był to dzień pełen życzliwości, wzajemnej troski i pięknego świadectwa solidarności z dziećmi oraz ich rodzinami. 

Zobacz film, autor Mariusz Jaszczurowski 

Wszystkie kategorie

Wydarzenia

Z życia Kościoła

Nasze Szkoły

Z regionu

Rozważania

Historia – wspomnienia

Wywiady – rozmowy

Słowo na niedzielę

Jeśli jesteś pełen pasji,
pragniesz tworzyć wartościowe treści
i chcesz stać się częścią wyjątkowego zespołu,
dołącz do „Gwiazdki Cieszyńskiej”!

Znajdź nas

Dołącz do nas i naszych przyjaciół
na mediach społecznościowych