Dziś w Parafii Imienia Najświętszej Maryi Panny odbyła się uroczystość bierzmowania. Sakramentu Bierzmowania 40 młodym osobom udzielił biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Piotr Greger.
Był to wyjątkowy dzień dla młodzieży, ich rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej. Bierzmowanie jest bowiem jednym z najważniejszych sakramentów w życiu chrześcijanina – umacnia wiarę i uzdalnia do odważnego świadczenia o Chrystusie w codziennym życiu.
W atmosferze modlitwy i skupienia młodzi ludzie przyjęli dary Ducha Świętego, prosząc o mądrość, odwagę, odpowiedzialność i wytrwałość w podążaniu drogą wiary. To ważny moment, który przypomina, że wiara nie jest jedynie tradycją, ale osobistym wyborem i zobowiązaniem do życia zgodnego z wyznawanymi wartościami.
Życzymy wszystkim bierzmowanym, aby Duch Święty nieustannie prowadził ich przez życie, pomagał podejmować dobre decyzje oraz umacniał w chwilach prób i zwątpienia. Niech dar, który dziś otrzymali, „umacnia ich do mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad”, a jego owoce przynoszą dobro w ich rodzinach, środowiskach i całej wspólnocie.
Serdecznie gratulujemy bierzmowanym oraz ich bliskim tego pięknego i ważnego wydarzenia.
Zobacz film, autor Mariusz Jaszczurowski


