W związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego Straż Miejska w Cieszynie rozpoczęła kontrole pod kątem jakości spalanych substancji w urządzeniach grzewczych.
Sprawdzeniu podlegało także czy źródła ciepła spełniają wymogi uchwały antysmogowej. Strażników wspierał specjalistyczny sprzęt zakupiony w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza Inicjatywa Antysmogowa 2024.
– W kilku miejscach strażnicy stwierdzili spalanie odpadów, a także paleniska nie spełniające norm uchwały antysmogowej i w tych przypadkach nałożono mandaty karne – informują cieszyńscy strażnicy miejscy.
Dalsze kontrole pod tym kątem będą kontynuowane.


