Modlitwą w bielskim kościele uczczono 85. urodziny Mariana Kasprzyka – jednego z siedmiu polskich mistrzów olimpijskich w boksie. W intencji złotego medalisty z Tokio modlił się bp Piotr Greger, który przewodniczył Mszy św. urodzinowej w kościele św. Małgorzaty w Bielsku-Białej Kamienicy.
W Eucharystii z okazji 85. urodzin utytułowanego olimpijczyka udział wzięli parafianie, przyjaciele jubilata, działacze sportowi oraz przedstawiciele bielskiego samorządu. Przy ołtarzu modlił się m.in. duszpasterz sportowców diecezji bielsko-żywieckiej ks. Robert Kasprowski.
Podczas uroczystego bankietu życzenia i słowa uznania złożyli m.in. prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, prezes Beskidzkiej Rady Olimpijskiej Tadeusz Pilarz oraz Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który specjalnie przybył na Podbeskidzie, aby uczcić ten wyjątkowy jubileusz.
Marian Kasprzyk wielokrotnie podkreślał w czasie spotkań, że najważniejszą walkę, jaką stoczył w swoim życiu, to ta o powrót do Pana Boga. Sportowiec pokonał raka. Nie załamał się po śmierci żony. Jak tłumaczy, to modlitwa i wiara zmieniły jego życie, stając się ratunkiem także przed alkoholowym uzależnieniem.
Marian Kasprzyk urodził się 22 września 1939 roku we wsi Kołomań na Kielecczyźnie jako najmłodszy z siedmiorga rodzeństwa. Karierę bokserską rozpoczął w 1958 r. W sezonie 1959/60 zdobył swój pierwszy medal, wywalczając z drużyną BBTS Bielsko tytuł drużynowego Mistrza Polski. W wieku 21 lat zadebiutował w igrzyskach olimpijskich. Z Rzymu przywiózł brązowy medal. Na kolejnej olimpiadzie, mając 25 lat, spełnił swoje najskrytsze marzenia, zdobywając złoty medal.
Jego walka finałowa przeszła do historii polskiego boksu: Kasprzyk w pierwszej rundzie złamał kciuk. Mimo to nie poddał się i wygrał z groźnym rywalem reprezentującym Związek Radziecki, Litwinem Rikardasem Tamulisem. Przez 17 lat kariery bokserskiej Marian Kasprzyk stoczył 270 walk, odnosząc 232 zwycięstwa i ponosząc 28 porażek. 10 pojedynków było nierozstrzygniętych.