Mędrcy oddali pokłon

Ulicami Bielska-Białej ,po raz kolejny, przeszedł barwny Orszak Trzech Króli. Rzesze uczestników, którzy w wydarzeniu uczestniczyli całymi rodzinami, z koronami na głowach, oddali publiczny hołd Dzieciątku Jezus

– Słowo Boże jest kompasem. W tym smutnym życiu trzeba się czegoś trzymać. Świat na jedno pytanie ma tysiące różnych odpowiedzi. Jesteśmy skazani na to, żeby wybrać – mówił podczas Mszy Św. odprawionej w katedrze św. Mikołaja wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. Marek Studenski. Eucharystia była pierwszym punktem świętowania uroczystości Objawienia Pańskiego.

Po Mszy Św. ulicami Bielska-Białej przeszedł Orszak Trzech Króli. Barwny korowód wyruszył z katedry i dotarł na plac Wojska Polskiego. Tam na scenie na uczestników oczekiwała Święta Rodzina – w tej roli Klaudia i Rafał Chrzanowie z dwumiesięczną córką Aurelią. 

Obecny na uroczystości prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski przypomniał, że Orszak Trzech Króli w mieście to już wieloletnia tradycja – Bardzo się cieszę, że tak licznie w niej uczestniczymy. To pokazuje, że jesteśmy wspólnotą. Tylko wspólnie możemy coś osiągnąć. My, którzy w określony sposób widzimy świat i mamy określony światopogląd, możemy pokazać w tym orszaku, że jesteśmy z tego dumni i zarażać tą radością innych. To jest radosne święto, pełne radosnych ludzi, którzy dobrze się ze sobą czują. Mam nadzieję, że takie Bielsko-Biała będzie zawsze – radosne i wspólnotowe – mówił na placu Wojska Polskiego prezydent Jarosław Klimaszewski. 

Głównym organizatorem Orszaku Trzech Króli w Bielsku-Białej było Bielskie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Rodziny Światło, to jego członkowie – Artur Pamuła, Marek Łuczak i Krzysztof Zaborowski – wcielili się w role królów.

Niebieski Dwór Europejski poprowadzili uczniowie szkół Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, zielony – bielscy harcerze, a czerwony – przedszkolaki Ziarenka i uczniowie Skały. Pod bramą anielską przy Zamku Sułkowskich zaśpiewał chór przygotowany przez szkołę Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Przy moście nad Białą młodzi aktorzy Stowarzyszenia Artystycznego Kuchnia Teatralna odegrali scenę kuszenia, wręczając zaskoczonym uczestnikom rajskie jabłka.

Natomiast na scenie znajdującej się na placu Wojska Polskiego zaśpiewał chór szkoły Skała. Mędrcy oddali hołd nowo narodzonemu Jezusowi, a następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie z zespołem Wspólnoty Miłość i Łaska Chrystusa. Rozstrzygnięto także konkurs na własnoręczne wykonanie szopki.

Całość imprezy prowadzili Anna i Jakub Wężykowie. Na wszystkich uczestników czekały gorące napoje i posiłki przygotowane przez Fundację Luce. 

Wydział Prasowy UM Bielsko-Biała / Urszula i Andrzej Omylińscy

 

 

Podobne wiadomości

Podziękowania dla służb mundurowych

Podziękowania dla służb mundurowych

Są chwile, gdy słowo „dziękuję” ma wyjątkową wartość i wyjątkowy wymiar,  bo mierzone jest ludzkim dramatem, ale też odwagą, tych którzy ratując życie innych, narażają swoje. Spośród wszelkich ludzkich czynów żaden nie jest bardziej znamienity.   W obliczu ogromnej...

Gratulujemy!

Gratulujemy!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy VIII z Katolickej Szkoły Podstawowej w Cieszynie - Antosia Kraszewska przeszła do trzeciego etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego oraz z biologii.    Uczennica, pod opieką nauczycieli...

Orszak Trzech Króli w Bielsku-Białej

Orszak Trzech Króli w Bielsku-Białej

Orszak Trzech Króli to przedstawienie jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa działania lokalnej wspólnoty, w której tworzymy kulturalne wydarzenie - jedną z największych...